23 Sty 2019

CALL FOR PAPERS I Warsztaty naukowe "Struktura i efektywność polskiego systemu podatkowego"

warsztaty podatkowe

 

Call for papers

 

Warsztaty naukowe CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych

Struktura i efektywność polskiego systemu podatkowego

 

Mamy przyjemność poinformować, że w dniach 25-26.03.2019 w Warszawie odbędzie się druga edycja dwudniowych warsztatów naukowych poświęconych ekonomicznej analizie polskiego systemu podatkowego, organizowanych przez fundację CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, Uczelnią Łazarskiego oraz Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Celem warsztatów jest zintegrowanie polskich ekonomistów i badaczy z pogranicza ekonomii, zajmujących się szeroko pojętą tematyką analiz systemu podatkowego, ze szczególnym uwzględnieniem polskich realiów. Do udziału w warsztatach zapraszamy naukowców zajmujących się zarówno badaniami teoretycznymi jak i empirycznymi. Akcent warsztatów położony zostanie na następujące obszary badań:

- (nie)efektywności systemu podatkowego;

- konsekwencje dystrybucyjne obciążeń podatkowych i świadczeń;

- rozłożenie obciążeń podatkowych (tzw. tax incidence);

- unikanie i uchylanie się od podatków oraz moralność podatkowa.

Planowany program warsztatów zakłada dyskusję panelową na temat opodatkowania dochodów z pracy oraz prezentację do 12 prac naukowych w formie seminaryjnej z dodatkowym możliwym udziałem w sesji plakatowej. W programie uwzględnione zostaną prace na różnym etapie zaawansowania, a ważnym celem warsztatów jest stworzenie możliwości do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Zgłoszenia w formie poszerzonych streszczeń prac (tzw. extended abstracts) prosimy przesyłać na adres case.workshop@case-research.eu do dnia 24.02.2019. Szczegółowy program warsztatów zostanie ogłoszony do 10.03.2019. Uczestnicy prezentujący prace mogą aplikować o zwrot kosztów dojazdu i noclegu. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych, również tych, którzy nie będą prezentować swoich prac.

 

Organizatorzy:

Dr hab. Michał Myck, CenEA

Dr Jarek Neneman, Uczelnia Łazarskiego

Dr Grzegorz Poniatowski, CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, Szkoła Główna Handlowa

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

 

Call for Papers w PDF